تاریخ انتشار :شنبه ۳ مهر ۹۵.::. ساعت : ۲:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه
Print This Post

نارضایتی از اجرای طرح ترافیکی در باشت، یکطرفه شدن خیابان اصلی باشت و عدم پاسخگویی انتظارات

معصومه بوستانی؛ خبر بیست
امروزه و با توجه به افزایش وسایل نقلیه سبک و سنگین، تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در زمینه اجرای طرح‌های ترافیکی یکی از موراد بسیار مهم در راستای رفاه حال شهروندان بوده اما گاهی این تصمیم‌گیری‌ها در شرایطی صورت می‌گیرد که نه تنها مورد استقبال قرار نمی‌گیرد بلکه نارضایتی عمومی را در پی دارد.
اجرای طرح‌های ترافیکی در جهت ارتقای کیفیت عبور و مرور در خیابان‌ها امری بسیار مهم بوده و باید پیش از اجرا، زوایای مربوط به آن از جمله مسیر‌های ورودی و خروجی حتماً سنجیده شود که این امر نیازمند جامع‌نگری در طرح‌ها است.
هیچ یادمان نمی‌رود اجرای طرح تقاطع غیر همسطح یا همان زیرگذر در گچساران را که سال‌ها اعتراض را به خود دید به این امید که بتواند در ساعات ترافیک، به کمک مردم بیاید.
صرف نظر از زیباسازی شهری و مزایای این پروژه، اما  در ساعاتی از روز که اوج عبور و مرور وسایل نقلیه صورت می‌گیرد، همچنان ترافیک سابق را در قسمت فوقانی تقاطع زیرگذر شاهد هستیم و بیان این مطلب ه جهت آن است که اجرای پروژه‌ها و طرح‌های بزرگ هم در مواردی نمیتواند انتظارات و نیازهای عمومی را پاسخگو باشد و باید قبل از اجرا، تمامی جوانب کار و تمهیدات لازم اندیشیده شود.
و اما در باشت ؛ یکی از طرح‌های ترافیکی که چند هفته‌ای در مرکز این شهرستان به اجرا درآمده است، یکطرفه شدن تنها خیابان اصلی باشت است .
طی تماس‌های مکرر برخی از شهروندان باشتی با این پایگاه در زمینه طرح یک‌طرفه کردن خیابان اصلی و برخی اعتراضات بر آن شدیم در این خصوص اظهارات مردم را در قالب گزارشی برای مطالعه و پیگیری مسؤولان این شهرستان منتشر کنیم.
بر اساس شنیده‌ها و اظهارات مردمی، یک طرفه کردن خیابان اصلی شهرستان باشت مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده که این امر سبب نارضایتی مردم و در برخی موارد درگیری‌های لفظی روزمره با پلیس به دلیل اعمال جریمه‌‌های متعدد شده است.
شاید بتوان یکی از معایب مهم این طرح را کم‌رونق شدن و به گفته مردم تعطیلی کسب و کار و از رونق افتادن بازار شهرستان باشت عنوان کرد.
یکی از شهروندان باشتی در این زمینه با صراحت عنوان کرد: طرح یکطرفه کردن خیابان اصلی باشت که بدون لحاظ شدن کارشناسی‌ و خودسرانه صورت گرفته،  سبب نارضایتی اکثریت مردم این شهرستان شده است.
وی ادامه داد: در بسیاری از مواقع متأسفانه به نظر می‌رسد پلیس شهر بدون دلیل موجه اقدام به جریمه خودروهای مردم می‌کند و با توجه به اینکه این طرح تنها یک هفته اجرایی شده و برای مردم جا نیفتاده، جریمه کردن مردم در همین آغاز کار آن هم با رقم‌های بالا،  ناعادلانه بوده و سبب نگرانی و نارضایتی شده است.
شهروند دیگری در این زمینه می‌گوید: متاسفانه مسؤولان مرتبط با این طرح نسبت به مشکلات ایجاد شده بی‌توجه هستند و امید چندانی به ادامه این طرح به دلیل فقدان نظم و انضباط لازم نیست.
وی تصریح کرد: اجرای طرح‌ها باید در راستای رفاه حال مردم باشد اما این طرح به شدت مردم باشت را از وضعیت ایجاد شده، ناراضی کرده است.
شهروند دیگر باشتی به افزایش مصرف بنزین به دلیل سردرگمی راننده‌ها و دور زدن زیاد در کوچه‌ها اشاره می‌کند و آن را از دیگر معایب این طرح عنوان می‌کند.
وی می‌افزاید: ایجاد بی‌نظمی به دلیل فشردگی و پارک نامناسب خودروها با توجه به اعمال این طرح وضعیت نامناسبی را در خیابان اصلی باشت خلق کرده است.
گفتنی است، تعداد زیادی از شهروندان باشتی با برقراری ارتباط با این پایگاه خبری خواستار پیگیری این طرح و برطرف شدن مشکلات ایجاد شده توسط مسؤولان شدند.دیدگاه خود را به ما بگویید.