تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۶ مهر ۹۵.::. ساعت : ۸:۲۵ ق.ظ
۲۸ دیدگاه
Print This Post

مرد تأثیرگذار بیش از دو دهه عرصه سیاست و انتخابات گچساران و باشت/مردی که حمایتش ضمانت صندلی بهارستان است+تصاویر

عرصه سیاست و انتخابات حوزه گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی شاهد حضور مردانی سیاسی و تأثیرگذار بوده که در این مطلب به معرفی خرم علیپور، از شاخص‌ترین مردان سیاست منطقه باشت و باوی پرداخته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر بیست، افراد و چهره‌های زیادی در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و … نقش تأثیرگذار و کلیدی داشته‌اند که در بسیاری از موارد این افراد کمتر معرفی شده‌اند.

بی شک انتخابات یکی از ارکان ایجاد مردم‌سالاری و جامعه مدنی به شمار می‌آید و چهار عامل محدوده انتخابی، انتخاب کنندگان، انتخاب شوندگان و ابزار و عوامل اجرایی به عنوان چهار عامل تأثیر گذار در انتخابات بوده که هر یک در چارچوب قوانین و مقررات دارای شرح و تفسیر مشخصی می باشد.

برخی افراد و چهره‌هایی هستند که پشتوانه واقعی در تحولات  سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مربوط به انتخابات بوده و گاهاً سبب برهم زدن بسیاری از تحلیل‌های سیاسی می‌شوند.

حضور این افراد در قالب مشارکت سیاسی در جامعه بسیار مورد اهمیت است؛ در زمان انتخابات و هیاهوی رای‌گیری نقش این افراد معتمد در تعیین انتخاب اصلح بسیار مهم بوده و بسیاری از مردم عادی تعیین اصلح و انتخاب خود را مشروط به تآیید این افراد به عنوان فرد مرجع منوط می دانند.

در این مطلب به معرفی یکی از مردان سرنوشت‎ساز و تأثیرگذار در عرصه انتخابات گچساران به ویژه باشت می‌پردازیم که نقش وی در پیروزی بسیاری از نمایندگان این حوزه در مجلس شورای اسلامی غیرقابل انکار بوده به گونه‌ای که وی در هیچ انتخاباتی شکست نخورده و کاندیدای مورد حمایتش همیشه پیروز میدان بوده است.

خرم علی‌پور از ساکنان شهرستان باشت یکی از افراد تأثیرگذار در عرصه سیاست به ویژه انتخابات مجلس شورای اسلامی است که شاید در لا‌به‌لای هیاهو پیروزی‌ها و شکست‌ها پنهان مانده به همین دلیل، بر آن شدیم شمه‌ای هر چند مختصر از فعالیت‌های انتخاباتی وی مطرح گردد.

علی‌پور طی سال‌های قبل از 70 در انتخابات مجلس شورای اسلامی به حمایت از حجت‌الاسلام سید محمد موحد برخاست و به عنوان مسؤول تبلیغات انتخاباتی سناتور کهگیلویه‌ای برگزیده شد تا با تلاش و فعالیت همچنین تبحر در این حوزه سبب پیروزی موحد در انتخابات و روانه شدن وی به مجلس شورای اسلامی به مدت دو دوره چهارساله شود.

بعد از مجلس‌نشینی هشت ساله موحد، ایشان به حمایت از زنده‌یاد محمدعلی نبی‌زاده پرداخت و به عنوان مسؤول تبلیغات وی در باشت مشغول به فعالیت شد که در این دوره نیز مرحوم نبی‌زاده موفق به پیروزی در انتخابات شد، پس از مرحوم نبی‌زاده علی‌پور به حمایت از علی‌مراد جعفری پردخت و در این دوره جعفری نیز با پیروزی در انتخابات روانه مجلس شد.

سید قدرت‌الله حسینی نیز از تلاش و تبحر این فعال انتخاباتی بی‌بهره نماند و با شناختی که از سوابق و فعالیت‌های منجر به پیروزی و موفقیت علیپور داشت، وی را مسؤول تبلیغات انتخاباتی خود کرد تا تبحر علی‌پور  و تلاش‌های وی در پیروزی سیدقدرت نیز نقشی مهم و اساسی داشته باشد.

با پایان یافتن دوره نمایندگی سیدقدرت‌الله حسینی، علی‌پور به حمایت از تاج‌گردون پرداخت و به عنوان مسؤول تبلیغاتی وی در باشت از تجربیات سال‌های انتخاباتی خود استفاده کرد تا آنجا که طی دو دوره حمایت و تلاش چشم‌گیر، بی‌نظیر و فعالیت‌ها و نقش شاخص در منطقه تاج‌گردون موفق به حضور مجلس شورای اسلامی شد.

گفتنی است آقای خرم علی‌پور از جمله سیاست‌مداران و فعالان انتخاباتی گچساران و باشت و از نیروهای اصولگرا و عضور حزب مؤتلفه و در تمامی انتخابات جزو شورای نگهبان  و سربازرس وزرات کشور در فرمانداری باشت بوده است.

این فعال انتخاباتی از نیروهای کلیدی و تأثیرگذار همچنین از فعالان و نیروهای پرتلاش و توانمند دکتر تاج‌گردون بوده که هم‌اکنون مسئول تأسیسات و تعمیرات بیمارستان نفت گچساران را بر عهده دارد./
۲۸ دیدگاه

 1. کارمند شهرداری گفت:

  عرصه سیاست گچساران و باشت چنین مردانی دارد و به خود می بالد . با تشکر از خبر بیست که جناب علیپور را معرفی کرد . احسنت بر علیپور بزرگ و خانواده با سیاست ایشان . همچنین درود بر مردان بزرگ خانواده عباسی

 2. گرجی گفت:

  چه مردی؟؟؟؟؟؟

 3. علی بی غم گفت:

  اینکه هنر نیست ما هم میتونیم تشخیص بدیم کدوم نماینده وضعه مالی و رایی خوبی داره مثل … بریم باهاش در ضمن این چه اصولگرایی هست که با سران فتنه همکاری کرده؟؟؟!!!

  • حامی گفت:

   ایخوم بدونم سی قدرت کوچو پیل دار بی . علیپور وش حمایت که . نمک ایخرید نمکدون ایشکنید . اون موقع که باهاتون بی که و ای حرفل نیزدید

  • ??????? گفت:

   فتنه به این نمیگین
   به امثال شماها میگن که ببن دو برادر تفرقه میندازین غیرتت کجاست .

 4. باشتی گفت:

  درود بر مرد همیشه پیروز علی پور

 5. کارمند شهرداری گفت:

  ایشان را ندیده ام اما خیلی تعریفش رو شنیدم میگن خیلی موفقه در برنامه هایش

 6. موسی گفت:

  احسنت بر خبر بیست واقعا این مطللبت بیست بود

 7. علی . گ گفت:

  درود بی پایان بر مرد خستگی ناپذیر
  انشالله همیشه سالم و تندرست باشن .

 8. کرمیان گفت:

  درودبرعلیپورعزیز خوشتیپ

 9. خامی گفت:

  درود بر سناتور بنگرو

 10. آگاه گفت:

  درود بر علیپور و دوستان خوبش عکس هاhttp://zagrona.ir/198731/ زیباست

 11. ن.گ گفت:

  درود بر علی پور عزیز

 12. یاسوج گفت:

  تاجگردون همچنین نیروهایی دارد که پیروز میشود

 13. فاطمه گرجی گفت:

  درود بر دایی عزیز و بزرگوارم
  ان شاءالله در تمام مراحل زندگی موفق و موید باشی

 14. باشتی گفت:

  علی پور مرد با سیاست و خستگی ناپذیر استان

 15. خانواده گرجی گفت:

  در جواب گرجی
  علی پور مردی است که هنوز کامل برای این مرزوبوم ناشناخته است و ارزش ایشان بیشتر از این حرفاست
  خوشا به حال آنان که با مرد یا سیاست باوی هم کلام هستند

 16. تاجی گفت:

  اقای هلیمور واقعا مردی خوش ذات مهربون و راستگو و رک هستن ایشان خیلی خوب با نیت کامل خوب کاندیدشو انتخاب میکند .در جواب کسی گفته این اقا اصول گراس نباید میرفت با سران فتنه باید بگم که سران فتنه توی که باشتو نابود کردی

 17. محمد گفت:

  اقای علیپور فرد نمونه باشخصیت انصافا تا حالا ندیدم بدی در حق کسی کرده باشد خیلی ادم سیاسی و با تدبیر و روشنفکری هست خدا نگهشون داره

 18. کمایی گفت:

  اقای علیپور را واقعا خیلی دوست داریم با شخصیت با دبیر ادم عاقل و دوستدار بچه های باشت و باوی

 19. علیپور گفت:

  پدر عزیزم پدر خوب مهربان دوستداشتنی کامل پدری ناب راستگو دلسوز و عاشق انصافا بچه های باشت ادمی که تا بحال بدی کسی رو نخاسته و جز مهربانی و دلسوزی ازش چیزی ندیدم زنده باشی پدرم

 20. مهندس توکلی گفت:

  باسلام و تشکر از سایت وزین خبر بیست . عالی بود خانم بوستانی . اقای علیپور خیلی زحمت کشیدن توانتخابات

 21. رستمی گفت:

  سپاس از اینکه آنانی که در انتخابات نقش مهم داشتن لطفا بازم این افراد را معرفی کنید علیپور خیییییلی تلاش کرد و حق بزرگی به گردن انتخابات شهرستان و نماینده هاش دارد و خدا قوت علیپورجان

 22. امینی گفت:

  اقای علی پور عزیز تلاش زیاد کردن ادم خوب باصداقت و دوستدار مردم باشت وباوی و غیرتی .لطف کنید از بقیه کسانی هم زحمت کشیدن مطلب بزنید هر چند علی پور نیروی سرشناسی هست و ادم بسیار دلسوزو مهربان از دیگران هم سخن بگید

 23. قدم اباد موسوی گفت:

  علیپور باصداقت من دیدمچقدر غریتی افرین به شخصی که این متن رو نوشت

 24. کسرا گفت:

  احسنت بر علیپور دلاور مرد میدان انتخابات واقعاا ک شایسته تقدیر و تشکر است، انشالا ک همیشه موفق و سربلند باشید.

 25. ناشناس گفت:

  اگرزحمت کشیده مزدشم راگرفته کسی رابیکارنداردتمام سرکاررفته اند

دیدگاه خود را به ما بگویید.