تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۷ مهر ۹۶.::. ساعت : ۹:۲۷ ق.ظ
۴ دیدگاه
Print This Post
در کمیسیون حفاری؛

وقتی پیشنهاد فرماندار گچساران، کارشناسی‌تر از نظرات مهندسان و مدیران فنی جلسه می‌شود+تصاویر

جلسه کمیسیون حفاری گچساران به ریاست فرماندار این شهرستان و با حضور اعضا برگزار شد که نکات قابل تأملی در بر داشت.

 

خبر بیست// معصومه بوستانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر بیست، در ابتدای این جلسه که مسعود ظفری شهردار دوگنبدان و مدیران ادارات خدمات رسان و کارشناسان مربوطه نیز حضور داشتند، خلیلی کارشناس فنی فرمانداری دستور کار جلسه را که شامل درخواست های ادارات برای صدور محوز حفاری در نقاط مختلف شهر بود قرائت کرد.

نخستین دستور کار, درخواست مجوز حفاری توسط آبفای شهری در محدوده ی زیرگذر و پربحث ترین دستور کاراین جلسه بود که ریزبینی فرماندار در علت و چرایی این درخواست، همه اعضای جلسه را به چالش کشاند و هر کدام نظرات کارشناسی و فنی خود را بیان کردند.

نکته قابل تأمل هم تغییر دیدگاه اولیه مدیران فنی جلسه و تأیید دیدگاه فنی فرماندار بود که سبب شد تغییری در اصل درخواست و نحوه اجرای این حفاری و نیز دستور کارهای بعدی جلسه صورت گیرد.

رحیمی فرماندار گچساران در این جلسه و جلسات مشابه نشان می دهد اگر چه او یک مدیر فنی نیست اما تجربه سالها حضور موفق در فرمانداری سبب شده که وی نه تنها برای تصدی معاونت های سیاسی و اجرایی استانداری، بلکه گزینه مناسبی برای معاونت های فنی استاندار باشد.
عبدالرحیم رحیمی در این جلسه همچنین با تاکید بر لزوم رعایت اصول ایمنی توسط دستگاههای حفار افزود: حقوق همه شهروندان را در این زمینه باید رعایت شود و هرگونه خساراتی ناشی بر انجام عملیات حفاری در برداشته باشد خسارت وارده بر عهده همان اداره خواهد بود.
وی با بیان اینکه همه دستگاه‌های مسؤول حفاری، بدون اخذ مجوز اجازه هرگونه حفاری را در سطح شهر ندارند، عنوان کرد: بی‌احتیاطی در عملیات حفاری در سطح شهر مشکلات جبران ناپذیری در پی دارد لذا همه نهادهای مربوطه مکلف به همکاری و همراهی با یکدیگر برای انجام درست امور و دریافت استعلام و مجوز هستند.

 

 


۴ دیدگاه

 1. شهروند گفت:

  متوجه نظر فنی فرماندار محترم نشیدیم؟ اینکه هیچ دستگاهی بدون از اخذ مجوز حق حفاری در سطح شهر را ندارد، یک اصل و قانون است که سالها داره اجاره میشه. خسارت هم که معلومه بعهده دستگاههای خلافکار است. در قرترداد پیمانکارها هم به این مسائل اشاره شده. پس فرماندار محترم چه نظر جدید و فنی داشتن؟ چنان با عجله و با عشق این خبر را باز کردم که نگو!!!!!

 2. سرباز دلیر گفت:

  شهروندجان بخونش خبر رو . میگه درخواست مجوز حفاری داده اداره فلان مدیری که شهر رو خرابه کرده اونوقت خودش هم دقیق نمیدونسته چرا این درخواست رو داده و بعد از نظر کارشناسی رحیمی تغییر داده نظرش رو
  مدیران فنی شهر ما رو باش ….

 3. امین گفت:

  چیزی از خبر متوجه نشدیم
  قواتین رو که همه میدونیم
  فرماندار چی گفته؟
  چی شده؟
  چی قرار بوده بشه؟
  حفاری جرم بوده؟نبوده؟
  فرماندار اینجا نقش مثبته یا نقش منفی؟
  در عنوان خبر نقش دخالت در کار نامربوط داشته
  در اناهای خبر منصح و قهرمان فیلم و …
  آخر چی شد!!!

 4. ناشناس گفت:

  شهردارما میتونه صحبت کنه

دیدگاه خود را به ما بگویید.