تاریخ انتشار :شنبه ۲۰ آبان ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۰۰ ق.ظ
فاقددیدگاه
Print This Post

رویدادهای ورزشی هفته اخیر گچساران

رونمایی از پیراهن هواداران تیم فوتبال نفت وگاز گچساران، تجلیل از ستاره های ورزشی پیشکسوت، ادامه مسابقات اقماری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز و درخشش ورزشکاران این شهرستان در لیگ‌های کشوری از جمله رخدادهای مهم ورزشی گچساران در هفته گذشته بود.

خبر بیست// معصومه بوستانی

به گزارش ایرنا، تدوام پیروزی های تیم های هندبال مردان و زنان گچساران، پیروزی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران و حضور مربی تنیس روی میز این شهرستان در دوره های آموزشی جهانی در هفته گذشته نشان از قرار گرفتن ورزش این شهرستان در ریل موفقیت دارد.
موفقیت هایی که باعث امیدواری ورزش دوستان گچسارانی به فتح جام لیگ برتر هندبال مردان،دست کم نائب قهرمانی بانوان و راهیابی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران به لیگ دسته یک کشور شده است.

** گام مهم گچساران برای فتح جام لیگ برتر هندبال مردان
تیم هندبال نفت و گاز گچساران با برتری در مقابل شهرداری کازرون جدی ترین رقیب خود، که در هفته هفتم لیگ برتر مردان ایران در گچساران برگزار شد،صدر جدول را از حریف قدر خود ربود.
این دیدار که بعدازظهر روز جمعه درسالن پدخندق شهر دوگنبدان برگزار شد، تیم هندبال نفت و گاز گچساران موفق شد در یک بازی دیدنی با نتیجه 31 بر 27 حریف خود را با شکست بدرقه کند.
هم اکنون نفت و گاز گچساران با 6 پیروزی، یک باخت و 12 امتیاز در رده نخست جدول رده بندی لیگ برتر مردان کشور قرار دارد.
در این فصل نفت و گاز گچساران 201 گل وارد دروازه حریفان کرده است.
تفاضل گل نفت و گاز گچساران در این فصل 44 است.
شهرداری کازرون نیز با پنج پیروزی، یک باخت و یک تساوی با تفاضل گل 10 در رده دوم جدول رده بندی این رقابت ها قرار گرفته است.
رقابت‌های لیگ برتر هندبال مردان باشگاه‌های کشور در سال جاری با حضور هشت تیم نفت و گاز گچساران، پتروشیمی مارون، هپکو اراک، صنعت مس کرمان، کبیر موتور کازرون، سنگ آهن بافق، نیروی زمینی تهران و فولاد مبارکه سپاهان پیگیری می‌شود.
رقابت‌های لیگ برتر هندبال کشور که از 30 شهریور سال جاری آغاز شده و براساس برنامه زمان بندی تا پیش از پایان سال 96 به اتمام می‌رسد.

** درخشش بانوان نفت و گاز در دومین گام لیگ برتر هندبال
تیم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران در هفته سوم لیگ برتر هندبال بانوان کشور با نتیجه 36بر 26 تیم هیات هندبال اصفهان را شکست داد تاخود را به عنوان یک مدعی برای کسب مقام قهرمانی مطرح کند.
در این دیدار که ظهر روز جمعه در سالن هندبال پدخندق شهر دوگنبدان برگزار شد، شاگردان اعظم صمیمی در یک بازی برتر موفق به شکست مهمان خود شدند.
این دومین پیروزی تیم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران در رقابت لیگ برتر این فصل است.
نفت و گاز گچساران در هفته نخست نیز هیات هندبال شاهین شهر را مغلوب کرده بود.
این تیم هفته گذشته با قرعه استراحت مواجه شد.
نفت و گاز گچساران با این نتیجه چهار امتیازی شد.
تیم هیات هندبال اصفهان نیز بدون امتیاز در قعر جدول رده بندی باقی ماند.
تیم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران از سال 1385 سابقه حضور در لیگ‌های برتر و دسته اول کشور را دارد.
قهرمانی در لیگ دسته اول ایران و چندین سال حضور در لیگ برتر هندبال کشور از افتخارات تیم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران است.
نفت و گاز گچساران در مسابقات لیگ برتر امسال با تیم‌های تأسیسات دریایی تهران، هیات هندبال اصفهان، هیات هندبال شاهین شهر، هیات هندبال کردستان، شهید چمران لارستان و بهمن بهبهان بازی می‌کند.

** تیم فوتبال نفت و گاز گچساران برنده فینال زودرس
تیم فوتبال نفت و گاز گچساران با برتری برابر تیم صدرنشین گروه الف ،خود را برنده فینال زودرس معرفی کرد.
نفت و گاز گچساران در هفته دهم لیگ دسته دوم فوتبال کشور برای نخستین بار در این فصل با حضور هواداران خود پا به میدان مسابقه گذاشت.
در این دیدار که عصر روز سه شنبه هفته گذشته در استادیوم شهدای نفت شهر دوگنبدان برگزار شد، نفت و گاز گچساران با نتیجه 2 بر صفر مهمان خود را شکست داد.
گل‌های این بازی در دقایق 9 و 55 از سوی مرتضی حیدری و سعید کاظمی وارد دروازه حریف بندرعباسی شد.
در نیمه نخست این بازی یک پنالتی از سوی یزدان عباسیان بازیکن شهرداری بندر عباس از دست رفت.
نفت و گاز گچساران با این پیروزی با کسب 17 امتیاز خود را به عنوان یکی از مدعیان گروه دوم معرفی کرد.
تیم قدرتمند شهرداری بندرعباس تا پیش از این بازی با کسب 17 امتیاز در صدر گروه دوم قرار داشت.
خط حمله شهرداری بندرعباس با زدن هجده گل، دارای یکی از زهردارترین خط حمله‌های لیگ دسته دوم فوتبال امسال است.
تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در گروه دوم این رقابت‌ها با تیم‌های سردار بوکان، شهرداری ارومیه، استقلال اهواز، شاهین ماهشهر، استقلال جنوب نفت، شهدای بابلسر، کاسپین قزوین، شهرداری کاشان، پرسپولیس مشهد، شهرداری بندرعباس و صنایع طلایی سمنان رقابت می‌کند.

**تجلیل از پیشکسوت مشوقین ورزشی گچساران
در آیین رونمایی از پیراهن جدید هواداری باشگاه نفت و گاز گچساران از پیشکسوت و مشوق ورزشی گچساران تجلیل شد.
در این آئین از ابراهیم شریفی یکی از قدیمی ترین پیشکسوتان مشوق ورزشی این شهر ستان با اهداء لباس هواداری باشگاه نفت و گاز گچساران تجلیل شد.
شریفی در این نشست اظهارداشت: گچساران به عنوان یکی از شهرهای قدیمی و با ریشه و فرهنگ اصیل بومی در سطح کشور معرفی شده و همواره مردم این شهر به تعصب و خونگرمی در کشور مشهور بوده اند.
این پیشکسوت عرصه ورزش تاکید کرد: نوع تشویق های هواداران در سکوهای ورزشگاه مهمترین راه برای معرفی فرهنگ یک شهر محسوب می شود.
شریفی افزود: صنعت نفت با قدمتی بیش از 100 سال در این شهرستان و باشگاه نفت و گاز گچساران که امسال پنجاهمین سالگرد تاسیسش را گرامی می داریم به عنوان یکی از باشگاه های قدیمی ورزشی در سطح مناطق نفتخیز شناخته شده است.
وی تصریح کرد: این میراث گرانبها امروز بدست جوانانی سپرده شده که تعصب،اخلاق و فرهنگ را از بزرگان خود باید به دست نسل های آینده انتقال دهند.
وی در پایان از تلاش های مسئولان ورزش نفت و گاز گچساران به دلیل حمایت از هواداران ورزش شهرستان و استان قدردانی کرد.

** تجلیل از هندبالیست های گچسارانی
پیش از آغاز بازی هندبال نفت و گاز گچساران و شهرداری کازرون از حسین سلطانی، میثم نوروزی و بهرام رستمی بازیکنان فصل پیش نفتی ها تجلیل شد.

**تجلیل از بانوی پیشکسوت هندبالیست گچسارانی
پیش از آغاز مسابقه 2 تیم هندبال نفت و گاز گچساران و هیات هندبال اصفهان از پیشکسوت هندبال بانوان گچساران تجلیل شد.
در این آئین از تلاشهای ستاره کیامرثی تقدیر شد.
ستاره کیامرثی ، از سال ١٣٥٦ با سمت معلم آموزش و پرورش رشته هندبال را در بین نوجوانان و جوانان ترویج داد و در سال ١٣٧١ به صورت رسمی مربی هندبال شد.
کیامرثی از سال ١٣٧٩ تا ١٣٨٦ چندین مقام کشوری به همراه تیم های شهرستانی و مدارس کسب و تا زمان بازنشستگی نیز به عنوان مربی فعالیت خود را ادامه داد.

**پایان مسابقات اقماری واحد بی بی حکیمه با معرفی نفرات برتر
مسابقات ورزشی واحدهای اقماری نفت ر گاز گچساران با معرفی نفرات برتر واحد بی بی حکیمه به پایان رسید
در این مسابقات در رشته فوتبال تیم های بهره برداری اول ،خدمات رفاهی دوم وتاسیسات گازسوم شدند.
در رشته شطرنج تیم تاسیسات گاز مقام اول، و تیم های حراست و بهره برداری مقام دوم و سوم را کسب کردند.
در رشته والیبال تیم امورفرهنگی مقام اول و تیم های تعمیرات و حراست به ترتیب مقام دوم و سوم کسب کردند.

** حضور مربی گچسارانی در دوره آموزشی جهانی
سعید بهادری مربی با تجربه باشگاه نفت و گاز گچساران برای ارقای سطح مربیگری خود در کلاس درجه یک جهانی که به میزبانی شهر شیراز برگزار شد شرکت کرد.
بهادری که از مربیان جوان و آینده دار کشور است در حال حاضر مسئول استعدادیابی هیات تنیس روی میز استان و مربی تیم های پایه تنیس روی میز است.
شهرستان 124 هزار نفری گچساران 20 تیم در مسابقات مختلف کشوری دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.