تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۱۱ ق.ظ
فاقددیدگاه
Print This Post
مدیرعامل شرکت بهر برداری نفت و گاز گچساران:

استحصال نفت در گچساران به ۸۰۰ هزار بشکه رسید

مديرعامل شركت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: كارشناسان اين شركت موفق شدند در سال 96 در مراحل مختلف عمليات سرچاهی حدود 800 هزار بشكه نفت را از چاه های كيلوركريم، گلخاری، پازنان و رگ سفيد به وسيله دستگاه های (MOS & MOT) استحصال نمايند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر بیست، هوشنگ صیدالی در این زمینه اظهار کرد: توسعه صنایع نفت و گاز بدون توجه به تأثیرات آن بر محیط زیست، سبب بروز بحران های زیست محیطی می شود و این شرکت به عنوان دومین تولید کننده نفت همواره خود را متعهد به حفظ محیط زیست پیرامونی خود را می داند .

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تصریح کرد: این شرکت با تولید روزانه ۶۳۰ هزار بشکه نفت و بیش از یک میلیارد فوت مکعب گاز خشک میعانات گازی ، افزون بر صیانت از منابع نفتی و رعایت اصول و ضوابط ایمنی ، اقدامات مؤثری را نیز به منظور جلوگیری از آلودگی محیط زیست برداشته است.

صیدالی افزود: با برنامه ریزی که در این شرکت صورت می گیرد موفق شده ایم با بکارگیری دستگاه های فرآورش نفت خام سالانه از سوزاندن هزاران بشکه نفت در گودال های سوخت در محل چاه جلوگیری به عمل بیاوریم .

وی ابراز کرد: انجام آزمایشات جریانی در گذشته از طریق جریان دادن چاه به گودال سوخت سرچاهی صورت می گرفت  واین عملیات موجب آلودگی محیط‌ زیست و هدر رفت سرمایه ملی می شد.

صیدالی ادامه داد: باتوجه به سیاست های کلی شرکت ملی نفت ایران و لزوم توجه و انجام فعالیت براساس توسعه پایدار این شرکت در سالهای اخیر موفق به ساخت و در مدار قرار گرفتن ۳ دستگاه تفکیک گر سیار نفت MOS و یک دستگاه فرآورش MOT شده است .

مدیرعامل نفت و گاز گچساران با اشاره به نقش این دستگاه ها اظهار کرد : این مهم منجر به کاهش حجم نفت سوزانده شده ، جلوگیری از آلودگی محیط زیست ، جلوگیری از هدر رفت سرمایه ملی ، افزایش تولید و اعمال دقت بیشتر در اتخاذ تصمیم مقتضی جهت توسعه میادین ، انجام عملیات در راستای بهره برداری به موقع از چاه و طراحی تسهیلات فرآورش مناسب میدان گردیده است .

صیدالی افزود: کارشناسان این شرکت موفق شدند در سال ۹۶ در مراحل مختلف عملیات سرچاهی حدود ۸۰۰ هزار بشکه نفت را از چاه های کیلورکریم ، گلخاری ، پازنان و رگ سفید را به وسیله دستگاه های (MOS & MOT) استحصال نمایند .

دیدگاه خود را به ما بگویید.