تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۵ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۲:۲۳ ب.ظ
فاقددیدگاه
Print This Post
برای نخستین بار در کهگیلویه و بویراحمد؛

کارگاه آموزشی طب سنتی ایرانی در یاسوج برگزار شد

کارگاه علمی و آموزشی طب سنتی باری نخستین بار در کهگیلویه و بویراحمد با 32 ساعت آموزش جامع طب سنتی ایرانی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر بیست، 16 ساعت از این کارگاه آموزشی در روزهای پنجشنبه و جمعه، 19 و 20 بهمن برگزار گردید و 16 ساعت باقیمانده در روزهای پنجشنبه و جمعه 26 و 27 بهمن امسال برگزار می‌شود.

بر پایه این گزارش، اساتید دعوت شده جهت این کارگاه آموزشی اعضای هیئت علمی در رشته طب سنتی ایرانی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند که طی این چهار روز مبانی طب سنتی ایرانی را به پزشکان عمومی استان، پزشکان متخصص داخلی، داروسازان، پرستاران، ماماها و دیگر رشته های وابسته پزشکی تعلیم خواهند داد.

دکتر کیان دهراب پور رئیس اداره طب سنتی ایرانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در گفت و گو با خبر بیست، هدف از برگزاری این کارگاه را بالابردن اطلاعات پزشکان و پیراپزشکان استان جهت مداخله طب سنتی ایرانی را در طب نوین برشمرد که با این اتفاق از مداخلات غیر قانونی و بدون مجوز بعضی از افراد غیر متخصص در حوزه طب سنتی جلوگیری خواهد شد و مردم خدمات طب سنتی را از افراد متخصص و با مجوز وزارت بهداشت دریافت خواهند کرد.

وی یادآور شد: خدمات طب سنتی فقط باید توسط پزشکان مجوز دار از وزارت بهداشت ارائه گردد و هر گونه ارائه خدمت به شکل دیگر خلاف بوده و پیگیرد قانونی خواهد داشت.

Image result for ‫کلاس آموزشی طب سنتی در یاسوج دکتر دهراب پور‬‎

دکتر کیان دهراب پور
رئیس اداره طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

دیدگاه خود را به ما بگویید.