تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶

واکنش غلامرضا پاکدل به نامه انتسابی جمعی از اساتید دانشگاهی در حمایت از تاجگردون/ حداقل انتظار مردم از شما انتخابی بر اساس استدلال و منطق است/ شایسته نبود در این چند سال حداقل مانند دانشجویان، در جهت بهبود اوضاع مردم مشارکت می کردید

واکنش غلامرضا پاکدل به نامه انتسابی جمعی از اساتید دانشگاهی در حمایت از تاجگردون/ حداقل انتظار مردم از شما انتخابی بر اساس استدلال و منطق است/ شایسته نبود در این چند سال حداقل مانند دانشجویان، در جهت بهبود اوضاع مردم مشارکت می کردید
غلامرضا پاکدل به نامه انتسابی به جمعی از اساتید دانشگاهی در فضای مجازی در حمایت از تاجگردون واکنش نشان داد.

به گزارش خبر بیست متن نامه به شرح زیر است؛
بنام خدای علم و معرفت
محضر مبارک اساتید، مدرسین، نخبگان و نامبردگان محترمِ نامه تحت عنوانِ حمایت جمعی از اساتید دانشگاه از آقای تاجگردون

باسلام،
در اکثر ممالک دنیا مراکز علمی آن ها چراغ راه و تعیین کننده مسیر حرکت آن ها هستند. بیشتر جوشش ها، جنبش ها، اعتراضات و روشنگری ها از دانشگاه ها و در کشورهای اسلامی از دانشگاه و حوزه های علمیه آغاز می شود. از آن سو نیز بخش قابل توجهی از آرامش، امنیت و دوام حکومت ها در گرو اقناع این جماعت است، این قشر را مردم بعنوان قشر فرهیخته، صاحب علم و اطلاع و اگاهی، دارای قدرت تجزیه و تحلیل و دارای قدرت قلم و بیان می دانند و بر این باورند که این قشر با این ابزار و امکانات می توانند صلاح و مصلحت آن ها را تشخیص دهند. همه واقفید که وقتی در کشورها نارضایتی هایی از جنس های متفاوتی مانند اقتصادی، اجتماعی و غیره نیز پیش می آید باز هم به دانشگاه ها و مراکز علمی منعکس می کنند و نطفه تصمیمات در آنجا شکل می گیرد. در مملکت ما نیز در اکثر یا تمام موارد نظرها متوجه دانشگاه ها و دانشگاه تهران بعنوان نماد و به نوعی هسته مرکزی است که در اتفاقات و بحران ها و شرایط خاص چه موضع و حرکتی دارند.
بدیهی است که این قشر که عمدتا از اساتید، مدرسین و دانشجویان تشکیل شده اند در موضوعات مهمی که با سرنوشت مردم و جامعه مربوط می شود بی تفاوت نباشند، انتظار می رود در موضوعات مهمی مانند شرایط جامعه، وضعیت مردم و امر خطیر انتخابات بی تفاوت نبوده و اعلام موضع و روشنگری نمایند.
این روزها در فضای سیاسی گچساران و باشت نامه ای بدون هیچ گونه مقدمه، پیشینه، استدلال و امضا مبنی بر حمایت جمعی از اساتید دانشگاه از آقای تاجگردون منتشر گردید. ( هر چند دانشگاهیان خوب می دانند که هرکسی در دانشگاه تدریس می کند و حتی هر کسی دارای مدرک دکتراست، نمی تواند نام وزین استادی را یدک بکشد، بلکه استادی درجه ای است که نیل به آن فراتر از این هاست). بنده بعنوان کسی که مدتی افتخار تدریس در معیت برخی دوستان در آن دانشگاه را داشتم و بعنوان معترض ترین فرد به نخبه کشی و نوچه پروری در گچساران و باشت و بعنوان کسی که نظر این قشر را مهم و محترم می دانم جدای از درجه استادی و قبول داشتن شما بعنوان استاد برای شاگردان و دانشجویان خویش، بسیار علاقمند و منتظر اعلام نظرتان بعنوان فرهیختگان آن دیار بودم و هستم ولی صادقانه عرض کنم با دیدن این نامه بشدت متعجب شدم و منتظر واکنش علمی و منطقی آن شما بزرگواران هستم.

۱- واقعاً تک تک شما عزیزان این نامه بدون امضا را قبول دارید؟ انتظار مردم این است هرکدام از بزرگواران این نامه را قبول ندارند شجاعانه و رسماً آن را رد نماید تا هر کسی به خود اجازه ندهد بجای آن ها اظهار نظر کند و از جایگاه آن ها سوء استفاده نماید.

۲- آیا اینکه می گویند این نامه مربوط به دوره قبل بوده و انتشار آن یک شیطنت رسانه ایست، صحت دارد؟ لطفاً هر کدام از شما خوبان در این خصوص اطلاعی دارید روشنگری نمایید تا اگر این موضوع واقعیت دارد، خدای ناکرده بازیچه رسانه ها نشوید.

۳- آیا شما نخبگان به موضوعات مهمی مانند ظلم، تبعیض، بی عدالتی، نخبه کشی، نوچه پروری، فامیل سالاری، رانت، فساد ناشی از قدرت، حاکمیت خانوادگی و ارباب و رعیتی و ده ها عارضه دیگر که مسجل هستند و جای دفاعی ندارند، هیچ اعتراضی نداشته و ندارید و بر آن ها مهر تایید زده و خواهان ادامه این وضعیتید؟

۴-شایسته نبود در این چند سال حداقل مانند دانشحویان، در جهت بهبود اوضاع مردم مشارکت می فرمودید و با نوشتن نقد یا سخنرانی یا هر روش دیگری حضور فعال تری می داشتید تا امروز نیز بر اساس آن مشارکت، تمام مردم منتظر اعلام نظرتان می بودند؟
در نهایت بنده معتقدم رای و نظر آزاد است و شما عزیزان نیز به نحو اولی’ تر حتی اگر تا کنون نسبت به این همه ظلم و بی عدالتی و نخبه کشی که قطعاً از آسیب های ان بی بهره نبوده اند، به هر دلیلی سکوت کرده اید، می توانید فعالانه پای به عرصه گذاشته و به روشنگری پرداخته و هر کدام یا هر گروهی از کاندیدای مورد نظرتان حمایت کنید ولی توجه داشته باشید حداقل انتظار مردم از این قشر این است که همه عارضه های مذکور را مد نظر داشته و چنانچه از هر کسی حمایت می کنند با سایرین متفاوت بوده و مبتنی بر تجزیه و تحلیل و منطق و استدلال باشد و خدای ناکرده حمایتشان شائبه دیگری در اذهان ایجاد ننماید چون اگر فرهیختگانمان را از دست دادیم دیگر چیزی برای بدست آوردن نداریم…

ارادتمند فرهیختگان آن دیار
غلامرضا پاکدل
۹ دی ماه ۹۸

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.