تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۷:۵۳

جزئیات کامل تجمعات دیروز تهران و چند شهر کشور

جزئیات کامل تجمعات دیروز تهران و چند شهر کشور
تعدادی از مردم در تهران و شهرهای مختلف کشور برخی تجمعات را شکل دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر بیست، عصر دیروز تعدادی از مردم با حضور در خیابان آزادی و اتوبان شیخ فضل الله تجمی در گرامیداشت یاد شهدای سقوط هواپیمای اوکراینی برگزار کردند.
این تجمع که در ابتدا به صورت مسالمت آمیز در حال برگزاری بود به مرور به خشونت گرائید و پس از برخی اقدامات رادیکال از سوی عده ای پلیس از گاز اشک آور استفاده کرد.
حاضران در این تجمع که بیشتر جوانان زیر ۲۵ سال بودند در حالیکه در ابتدای تجمع شعارهایی در گرامیداشت یاد جانباختگان حادثه هدف قرار گرفتن هواپیمای اوکراینی بر اثر خطای انسانی، سر می دادند و خواستار برخورد با خاطیان بودند با تحریک برخی افراد اقدام به سر دادن برخی شعارهای تند علیه مقامات کشور کردند و همین موضوع باعث شد تجمع به خشونت کشیده شود. این تجمع در خیابان های اطراف میدان آزادی تا ساعت ۲۲ ادامه داشت و از آن به بعد به پایان رسید و تنها عده ای که تعداد آنها کمتر از ۲۰۰ نفر بودند در میدان صادقیه تجمع کردند که با دخالت پلیس آن هم به پایان رسید. بر اساس مشاهدات خبرنگاران برنا تعداد حاضران در تجمع دیروز تهران کمتر از سه هزار نفر برآورد شده است.
همچنین بعد از ظهر دیروز نیز عده ای با تجمع مقابل سفارت انگلیس، شعارهای علیه سفیر این کشور سر دادند. این افراد که تعداد آنها حدود یکصد نفر برآورد شده خواستار اخراج سفیر انگلیس شدند. در حاشیه این تجمع عکاس خبرگزاری برنا دقایقی بازداشت و سپس با احراز هویت آزاد شد ولی پلیس از عکاسی او ممانعت کرد. این تجمع با دخالت پلیس خاتمه یافت.

شهر اصفهان هم دیروز شاهد دو تجمع متفاوت بود، در بخشی از شهر عده ای با روشن کردن شمع یاد شهدای هواپیمای اوکراینی را گرامی داشتند، البته این تجمع نیز با ورود برخی افراد و سر دادن شعارهای تند چهره ساختار شکن به خود گرفت که با دخالت پلیس تجمع خاتمه یافت. در بخش دیگری از شهر نیز در تجمع جداگانه ای، عده ای افراد ضمن گرامیداشت یاد شهدای هواپیمای اوکراینی، از سپاه حمایت کردند و شعار مرگ بر آمریکا سر دادند. این تجمع هم با دخالت پلیس خاتمه یافت.
شهرهای مشهد، شیراز و رشت هم دیروز شاهد تجمعات پراکنده ای در گرامی داشت یاد شهدای هواپیمای اوکراینی برگزار بودند.
همچنین دیروز در برخی دانشگاه های کشور، دانشجویان تجمعاتی را برگزار کردند.
برنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.