تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹

وقتی جای پاسخگو و پرسشگر هم عوض شد/ عجایب تآسف بار دوران نمایندگی غلامرضا تاجگردون

وقتی جای پاسخگو و پرسشگر هم عوض شد/ عجایب تآسف بار دوران نمایندگی غلامرضا تاجگردون

سید محمد قاضی نیا – استاد دانشگاه از عجایب دوران نماینده فعلی این بود که جای همه چیز عوض شد نخبه با پخمه، شایسته سالاری با فامیل سالاری، ضابطه با رابطه، عدالت با تبعیض، جایگاه معنوی زن با جایگاه ابزاری! و و و بالاخره جای پاسخگو با پرسشگر!!! بعد از هشت سال که نماینده فعلی

سید محمد قاضی نیا – استاد دانشگاه
از عجایب دوران نماینده فعلی این بود که جای همه چیز عوض شد نخبه با پخمه، شایسته سالاری با فامیل سالاری، ضابطه با رابطه، عدالت با تبعیض، جایگاه معنوی زن با جایگاه ابزاری! و و و بالاخره جای پاسخگو با پرسشگر!!!
بعد از هشت سال که نماینده فعلی و فاقد عملکرد غبار غربت و فراموشی بر پالایشگاه لیشتر نشانده و رسیدگی و پیگیری به عیش و نوش و شرکتهای خانوادگی و رانت و فساد و مافیا به ایشان و تیمش فرصت نداده تا یادی از پالایشگاه لیشتر کند، وقتی تیم رسانه ایش از اعلام سخنرانی روشنگرانه پاکدل مطلع شدند خودشان پیش دستی کرده ویکی از دهها مورد را افشا کردند و آن هم عدم پیگیری پالایشگاه لیشتر بود ولی باز هم نه با صداقت و مردانگی و اعتراف به ضعف مفرط جناب نماینده و عملکرد ضعیفش، بلکه با پرسش و سعی در متهم کردن کسانی که با پیگیری آنها ظرف دوسال مجوز خوراک پالایشگاه را از وزارت نفت و مجوز احداث از وزارت صنعت و معدن و تجارت گرفتند، مراحل اداری دیگر طی شد، زمین اختصاص داده شد، سرمایه گذار پیدا شد، کلنگ زنی انجام شد، مطالعات مقدماتی شروع شد ولی با روی کار آمدن جناب نماینده همه چیز متوقف شد. حالا با کمال پررویی و البته بر اثر بی سوادی و عدم آگاهی و بدون احترام به شعور مردم گچساران و باشت و در جهت بازیهای کثیف و فریبنده رسانه ای، بجای عذر خواهی و پاسخگویی و یا حداقل سکوت اقای پاکدل را زیر سوال برده و از ایشان سوال کرده و انتظار پاسخگویی دارند.
البته طبق معمول عملکرد آقای پاکدل قابل دفاع بوده و به فرمایش حضرت علی (ع) خداوند مخالفان ایشان را از احمق‌ها قرار داده، مع الوصف پاسخ سوالات داده میشود تا شاید اگر ناشی از بی سوادی و نا آگاهی اتاق فکر نماینده و تیم رسانه ای ایشان است روشن شوند، ولی حتما پاسخگوی هشت سال عدم پیگیری تا مرز حذف مجوز خوراک و پیگیری همان مجوز خوراک باشند.
اولا در خصوص سرمایه شرکت در آگهی ثبت شرکتها عددی که ذکر می شود سرمایه واقعی شرکت نیست و مانند قیمت ملک است که در اداره دفترخانه رسمی در سند ذکر می شود و با قیمت واقعی ملک که در بنگاه معامله می شود هیچ سنخیتی ندارد، وگرنه شرکتهایی مانند گوپله، فراسان و هشتاد و سه شرکت خانوادگی نماینده و بستگان و اسپانسرهایش که پروژه های چند صد ملیادردی به آنها واگذار می شود بر اساس آگهی ثبت آنها توانایی ساخت یک طویله را هم ندارند. برای نمونه آگهی روزنامه شرکت فراسان که سهامدار و نمایندگی آن از نزدیکان نماینده و هم تامین کننده لوله جی آر پی و هم مجری بخشی ازطرح آبرسانی به زمینهای اربابتان هست که سرمایه اولیه آن ده میلیون تومان است پیوست می گردد.
ثانیاً شما بدلیل بی اطلاعی مرز بندی بین شرکت ملی نفت و شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی را نمی دانید وگرنه ساخت پالایشگاه وظیفه پاکدل نبود ولی ایشان بر اساس توانمندی و علاقه به خدمت به مردم مانند زیرگذر، فرودگاه، دانشکده نفت، بیمارستان، مجموعه های ورزشی و سایر پروژه ها پیگیر این پروژه هم بود.
ثالثاً واگذاری زمین نه در تعهد و نه از وظایف پاکدل بود. لذا پاکدل زمینی به کسی واگذار نکرده، بلکه این زمین هنوز هم متعلق به پالایشگاه است.
رابعاً پیدا کردن سرمایه گذار عملا کار آسانی نبود ولی همین که نماینده وقت سرمایه گذاران را به منطقه آورده و سرمایه گذاری ترغیب و تقبل کرد کار آسانی نبود. جالب است سندی که خودتان گذاشته اید حاکی از این است که در سال ۹۵ در زمان نماینده مورد حمایتتان آقای خادمی استاندار با همین شرکت پاترول موافقت نامه امضا کرده است!!
در خصوص فرودگاه و زیرگذر که به نوعی هم قاطی کرده اید و هم اعتراف به توانمندیهای پاکدل، مگر قرار است پاکدل کلنگ بردار یا پشت بلدوزر بنشیند و مشکلات فرودگاه را حل کند؟؟!! معلوم است که زیر مجموعه پاکدل این کار را انجام میدهند و پاکدل هم گفته است بنده و تیمم زیرگذر را هم تمام کردیم ولی بعد از پاکدل فقط تعدادی کیسه کود و نهال برای افتتاح روی زیر گذر گذاشتند. حالا جای تعجب و سوال است شما زیرگذر، فرودگاه و پروژه های پاکدل را ناتمام میدانید یا لاستیک سازی سبز، منطقه ویژه اقتصادی دروغین!!
حالا دیدید که برای عملکرد پاکدل پاسخ محکم و کوبنده هست ولی نماینده فراریتان از پاسخگویی، به جای به تو چه! و تو کفِش بمون پاسخ دهد:
در این هشت سال برای پالایشگاه لیشتر چرا هیچ اقدامی نکرده است؟
چرا بعد از پاکدل مشکل سوخت و روشنایی فرودگاه را حل نکرد و طبق معمول قبل از رای گیری با آوردن نوبخت و دادن وعده قصد فریب مردم را دارند؟
کلنگ زنیهای بیخود و بی برنامه جز فریب مردم و عکس گرفتن برای اینستا چه هدفی را دنبال می کنند؟

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.