کد خبر : 29386
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳

روابط عمومی آموزش و پرورش منتشر کرد؛

اطلاعیه مهم ده‌گانه بازگشایی مدارس برای خانواده‌ها و کادر آموزشی

اطلاعیه مهم ده‌گانه بازگشایی مدارس برای خانواده‌ها و کادر آموزشی

به گزارش خبر بیست، روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان گچساران منتشر کرد؛ 💢اطلاعیه بازگشایی💢 بسم الله الرحمن الرحیم استحضار دارید که در آستانه آغاز سال تحصیلی هستیم، سالی خاص و متفاوت که برنامه ریزی و هماهنگی عوامل و دست اندرکاران و مجریان، و جلب مشارکت خانواده ها عنصر کلیدی موفقیت خواهد بود. بنابراین پیرو

به گزارش خبر بیست، روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان گچساران منتشر کرد؛

💢اطلاعیه بازگشایی💢
بسم الله الرحمن الرحیم

استحضار دارید که در آستانه آغاز سال تحصیلی هستیم، سالی خاص و متفاوت که برنامه ریزی و هماهنگی عوامل و دست اندرکاران و مجریان، و جلب مشارکت خانواده ها عنصر کلیدی موفقیت خواهد بود.
بنابراین پیرو مذاکرات قبلی لازم است در فرصت باقیمانده تا شروع سال تحصیلی جدید، موارد زیر را مجددا مورد مداقه و توجه قرار داده و به مجریان ابلاغ فرمائید؛

۱- سال تحصیلی جدید از روز شنبه پانزدهم شهریور ماه آغاز خواهد شد مصاحبه ها، مکاتبات و سایر مصوبات در کمیته های مختلف استانی و شهرستانی منحصرا در چارچوب و ذیل این سیاست قابلیت اجرایی دارند.

۲- آموزش حضوری در بین همه شیوه های پیش بینی شده ، اصل و در اولویت است؛ بنابراین اطلاع رسانی لازم از طریق رسانه های محلی و شبکه ارتباطی داخلی آموزش و پرورش( که در اجلاس درباره آن صحبت شد) با مدیران مدارس، برای حضور دانش آموزان در مدرسه بر اساس شیوه نامه های ابلاغی و به تعداد مجازصورت پذیرد.

۳- بدون قید الزام و تصریح به اختیاری بودن حضور دانش آموزان در کلاس‌ها و مدارس، فرصت های آموزشی پیش بینی در شده برای آموزش اعم از آموزش حضوری، مدرسه تلویزیونی، شاد و بسته های یادگیری معرفی شده و با خانواده ها و دانش آموزانی که غیبت کرده اند، مدارا شود.
البته مدرسه باید در جریان دلیل عدم حضور دانش آموزان بوده و ضمن کسب اطمینان از آموزش دانش آموز به یکی از روش‌های اعلام شده مستمرا روند پیشرفت تحصیلی آنها را پایش کند.

۴- در دو هفته اول شروع سال تحصیلی، تا مهر ماه باید هماهنگی های لازم بین اعضای شورای مدرسه، معلمان، دانش آموزان و خانواده ها برای انتخاب الگوهای مناسب تشکیل کلاسها، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مساحت مدرسه و تعداد دانش آموزان ، توافق و تمرین شود.

۵- برنامه هفتگی کلاسها و مدارس طوری تنظیم شود که زمان هر ساعت آموزشی، حداکثر ۳۵ دقیقه منظور شود .

۶- تولید و پخش تصاویر و فیلم های مناسب از تمهیدات فراهم شده برای بهداشت و ایمنی محیط های آموزشی و حضور حفاظت شده دانش آموزان در مدارس در دو هفته آینده از صدا و سیمای استان و سایر فرصت های اطلاع رسانی در اولویت قرار گیرد.

۷- ویرایش جدید شبکه آموزشی دانش آموز تا چند ساعت دیگر جهت نصب و اطلاع رسانی به همه مدیران مناطق، مدارس، معلمان و دانش آموزان از همین طریق تقدیم می شود.

۸- مدیران محترم استان و روسای شهرستانها و مناطق شخصا بر اجرای امور نظارت کرده و از حسن انجام آن اطمینان حاصل کنند.
۹- هر ساعت از ساعات این روزها اهمیت طلایی دارد و لازم است به بهترین وجه در جهت سازماندهی سنجیده، با شکوه و بدون خطا بهره برداری شود

۱۰- در صورت بروز هر گونه ناهماهنگی در سطح شهرستان و منطقه برای برگزاری آیین شروع سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، با اداره کل استان هماهنگی شود.

*اداره کل اموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویر احمد*

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.