تاریخ انتشار : شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳

تحلیلی بر عزل غیرمنتظره پورالحسینی‌ها و خانپایه

تحلیلی بر عزل غیرمنتظره پورالحسینی‌ها و خانپایه

خبر بیست؛ به  قلم پژمان کریمی فعال رسانه‌ای گچساران برکناری سید عبدالوهاب پورالحسینی از ریاست جهاد کشاورزی: گرچه قبل از این برکناری فعالیت‌های انتخاباتی آغاز شده بود ولی به منظور جلوگیری از اطاله یادداشت از اینجا شروع می کنیم. قطعا میتوان برکناری پورالحسینی از ریاست جهادکشاورزی گچساران را، نقطه عطفی بر آغاز جدال های سیاسی

خبر بیست؛

به  قلم پژمان کریمی فعال رسانه‌ای گچساران

برکناری سید عبدالوهاب پورالحسینی از ریاست جهاد کشاورزی:

گرچه قبل از این برکناری فعالیت‌های انتخاباتی آغاز شده بود ولی به منظور جلوگیری از اطاله یادداشت از اینجا شروع می کنیم.

قطعا میتوان برکناری پورالحسینی از ریاست جهادکشاورزی گچساران را، نقطه عطفی بر آغاز جدال های سیاسی در پهنه وسیع شهرستان های گچساران و باشت نامید، یک مدیر خوشنام با عملکردی مثبت که به گواه تحلیل‌گران کفه ترازو را در سمت مخالف مدیران ناکارآمد، در دوره نمایندگی آقای تاجگردون، وزن و اعتبار بخشیده بود؛

عزلی که پیش از این برای سید ظهیرالدین پورالحسینی مدیر سابق آموزش و پرورش گچساران نیز در اوج مدیریت موفق وی رخ داده بود.

لیکن، نکته قابل تامل سکوت مطلق جبهه تاجگردون در مقابل این بی احترامی و بی انصافی بود که به گفته خود آقای پورالحسینی و تایید آحاد مختلف مردم و تحلیل گران، صورت پذیرفته بود.

انفصالی که عملیاتی شدنش از جانب جبهه تاجگردون آنقدر دور از ذهن به نظر میرسید که شاید اگر امروز و در این برهه از شرایط سیاسی منطقه صورت میپذیرفت، انگشت اتهام را به سمت منتقدان و مخالفان آقای تاجگردون سوق میداد.

فوران کوه آتشفشانی انتخابات:

بعد از لایو ساسان تاجگردون و عبدالرحیم رحیمی فضای مجازی و رسانه رنگ و بوی انتخاباتی متفاوتی به خود گرفت. ساسان تاجگردون در اولین لایو که از روی نوشته میخواند با درشت خواندن خود نشان داد که الفبای سیاست را نمی داند و حتی نمی داند نوکری و خدمتگزاری مردم افتادگی میخواهد نه درشتی!

از طرفی حضور در منطقه درهمان ابتدای راه، آنطور که تصورش را میکرد مورد استقبال قرار نگرفت. این درحالی بود که عبدالرحیم رحیمی رسما با اعلام اینکه، بودن در نشست های انتخاباتی جان مردم را به خطر می اندازد و این بودن را نمیخواهد، از ادامه فعالیت هایش در فضای مجازی صحبت به میان آورد، گرچه تاب نیاورد و اخیرا اولین نشستش را در آبدهگاه به نوعی به شکل همایش برگزار کرد.

اما در سوی دیگر سیدقدرت الله حسینی حسینی بعد از چند جلسه پراکنده و برگزاری اولین جلسه مهم و علنی با قشقایی های غیور و پس از ان با تعدادی از طایفه نیمدور که از پایگاه‌های اصلی تاجگردون بودند، نشست های خود را از چهاربیشه ،لیشتر و خیرآباد و دشت مور بصورت برنامه ای و منسجم آغاز کرد، سیل خروشان حامیان دکتر سیدقدرت الله حسینی دراین مناطق فضای مجازی ورسانه را به نفع او جهت دادند، شور ونشاط در جبهه دکترسید قدرت الله حسینی، پای تاجگردون را بعداز سکوت پس از اعتبار نامه اش به گچساران باز کرد.

درحالی که پیج های منتسب به ایشان با اعطای لقب های مختلف، برای غلامرضا تاجگردون، سعی در سرکوب این شور و نشاط در جبهه حسینی را داشتند ولی برخلاف انتظارشان، حضور به زعم خودشان ژنرالشان هم نتوانست مانعی برای این خیزش ها باشد و به یک موتور سواری و نامه ای به استاندار ختم شد که انهم با پاسخ محکم استاندار و برخی از مردم روبرو شد.

همزمان با پیوستن جمع کثیری از مردم ایل سترگ قشقایی، که نقش تعیین کننده ای در ادوار مختلف انتخابات داشته اند، جلسات حسینی در سراسر حوزه انتخابیه با طوایف و اقشار مختلف بسیار فشرده برگزار میشد. در آن سوی میدان ولی تاجگردون‌ باتوجه به اینکه از تایید صلاحیت ها مطمئن نبود، به طور رسمی کاندیدای مورد حمایت خود را معرفی نکردند، هرچند باتوجه به تحرکات و جبهه گیری ایشان و جلسات و نشست هایی که همراه ساسان تاجگردون برگزار میکردند، به تایید اکثر تحلیل گران، ضعیف بودن ساسان، عدم استقبال مردمی از ایشان، عدم اطمینان از تایید صلاحیتش و اصرار رحیمی بر ماندن را دلیل عدم حمایت رسمی و قاطع ایشان از ساسان تاجگردون میدانند.

خیزش طایفه بزرگ بابکانی و برکناری غیرمنتظره خوانپایه از فرمانداری گچساران:

پس از هجوم سیل عظیم مردم ازطوایف و ایلات مختلف به سمت سیدقدرت الله حسینی، این‌بار این تندباد فاتحان بابکانی بود که به پرچم حسینی میوزید. طایفه بابکانی درکنار طایفه بزرگ بایاری در ۴۸ ساعت با برگزاری ده ها جلسه فوج فوج به جمع یاران حسینی پیوستند، به گونه ای که میتوان اینبار پهنه جغرافیایی وسیع بویراحمد گرمسیر را صحنه حمایت از وی معرفی کرد.
اما…به گزارش خبرگزاری‌ها و سایت‌ها خوانپایه به شکل غیرمنتظره ای برکنار شد؛ این تیتر در صفحه اکثر پیج‌های خبری گچساران و باشت بارگزاری شد.

اینبار هم به گفته خوانپایه و تایید مردم گچساران و باشت بی احترامی به یک مقام مسئول بومی در شهرستان گچساران صورت پذیرفت. ولی این بار واکنش ها متفاوت تر از آن چیزی بود که مردم انتظار داشتند در مواجهه با برکناری پورالحسینی ببینند.

ساعاتی بعد از این انفصال تاجگردون در واکنشی این نوع برکناری را محکوم و مطابق معمول در جهت اهداف خود سعی کرد آتش قومیت را شعله ور کند و بعلاوه در جمله ای پرابهام، از آقای استاندار درخواست کردند این حرکت را جبران کنند!!! و اما سوال اینجاست،کجا وچگونه آقای استاندار برای شما جبران کنند ،آقای تاجگردون؟؟؟ آیا این جمله نشان از منفعت طلبی شما و دعوت استاندار به معامله نیست؟؟؟!!
در پی این واکنش برخی پیج ها که در زمان برکناری و بی احترامی به پورالحسینی مدیرخوشنام و عملگرای گچساران، سکوت مطلق اختیار کرده بودند، تلاش کردند این برکناری را در کنار خیانت به تاجگردون در راستای افشای اسناد و مدارک بر علیه ایشان قرار دهند.

جهت‌گیری‌ها و خائن نامیدن‌هایی که با شرایط و منافع جریانی خاص، رابطه مستقیم دارد و ربطی با حق و حقوق، شرایط و منافع مردم ندارد.

پژمان کریمی ۴/بهمن/139

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.