تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۲

مشکلات؛بهانه ای برای دیدار/ رئیسی‌ تی مردم سی مردم

مشکلات؛بهانه ای برای دیدار/ رئیسی‌ تی مردم سی مردم
پای حرف دلشان که می‌نشستی تازه متوجه می‌شدی مشکلات همه بهانه است، بهانه ای برای دیدار با رئیس جمهوری که آمده بود«تی مردم، سی مردم»

به گزارش خبر بیست، ساعت چهار صبح وقتی همه شهر یاسوج در خواب بود در استانداری جنب و جوشی برپا بود. خیلی زود جمعیت آماده حرکت به سمت فرودگاه شدند. خبرنگاران و گروه‌های اجرایی سفر فکر می کردند خودشان زودتر از همه به فرودگاه می رسند اما قبل از آنها مردم زیادی آمده بودند تا رئیس جمهور را ببینند. کهنسالانی که امید داشتند این بار رئیس جمهور گره مشکلاتشان را بگشاید.
برخی‌هایشان می خواستند رئیس جمهور همانگونه که در کارخانه قند حق مردم را پس گرفته بود حالا نیز حقشان را از آنهایی که زمین هایشان را برای ساخت فرودگاهگرفته بودند پس بگیرد.
برخی هم می خواستند شخصا مشکلاتشان را با رئیس جمهور در میان بگذارند. اما از همه مصمم تر برای دیدن رئیس جمهور بانوی کهنسالی بود که سال 96 سر راه خودروی حامل رئیس جمهور وقت را بسته بود تا مطالباتش را بیان کند. اقدام آن زن سر از رسانه های مجازی هم درآورد و خیلی سر و صدا به پا کرد اما خودش می گوید هیچ نتیجه ای از آن حرکت رسانه ای نگرفت زیرا آن زمان تجربه امروز را نداشت که نامه به دست کارشناسان همراه رئیس جمهور بدهد تا به نتیجه برسد.
او ناراحت بود که سفر قبل رئیس جمهور را از دست داده است . حالا هم می خواست هر طور شده رئیس جمهور را ملاقات کند. خیلی زود همه آنهایی که از قبل معرفی شده بودند وارد فرودگاه شدند و حالا همه منتظر بودند تا هواپیمای رئیس جمهور بر زمین بشنیند.
برنامه همطابق پیش بینی راس ساعت آغاز شد. آیین استقبال رسمی از رئیس جمهور هم در نوع خودش جالب بود. این بار به جای کلیشه‌های همیشگی جمعی از نخبگان استانی در رشته و حوزه های مختلف به رئیس جمهور خوشامد گفتند.
مثلا نفر اول مادر شهید کریمی بود. شهیدی از حماسه پد خندق که بعثی ها پیکرش را سوختند. حالا مادرش با ویلچر آمده بود تا بگوید هنوز هم نه پشیمان است و نه نا امید.
نفر دوم استقبالگران نیز هادی زارع پور بود. او بازنشسته آموزش و پرورش است اما آنچه او را در آیین استقبال خاص کرد، مسئولیتش در دولت قبل بود. او مدیر کل آموزش و پرورش در دولت یازدهم و دوازدهم بود و حالا حضورش برای استقبال از رئیس جمهور برای همه جالب بود.
پس از او نیز خانم گردآفرید بویراحمدی اولین معلم زن استان در صف استقبال کنندگان از رئیس جمهور بود.
بعد هم نوبت به خانم دکتر اسدی رسید. متخصص زنان و زایمان که بیش از هر چیز مشوق فرزندآوری در استان است. خانم رودشتی مدیرعامل شرکت داروسازی هم حرفهایی برای گفتن داشت. او از توانمدیهای زنان استان، شرکت های استانی و همه ظرفیت های فرزنددان استان به رئیس جمهور گفت. در آخر نیزنوبت به محمد حسین آریا مرد حامی طبیعت ایران رسید. مردی که یک میلیون درخت در کشور کاشته است و حالا آمده بود تا با صدای بلند مظلومیت بلوط های زاگرس و البته فرزندان کهگیلویه و بویراحمد را فریاد بزند.رئیس جمهور حرفهایش را شنید و او را در آغوش گرفت. چون آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند و او با قلبش به استقبال رئیس جمهور آمده بود.
برنامه استقبال در فرودگاه کوتاه بود زیرا باید خیلی زود رئیس جمهور به جمع هزاران عشایر مشتاقی می پیوست که در گرمای طاقت فرسای این روزها خود را به دشت زیبای سقاوه رسانده بودند تا شاهد بر زمین نشستن کلنگ سد سقاوه باشند.
وقتی رئیس جمهور با بالگرد رفت برنامه استقبال تمام شد اما تا ساعتی بعد هنوز جمعیت بسیار زیادی به سمت فرودگاه می آمدند.
جانباز 70 درصدی که یک پایش را در عملیات آزادسازی مهران جا گذاشته بود حالا با هزار امید آمده بود. می گفت می دانم که سامانه هایی برای ارتباط با رئیس جمهور وجود دارد اما باید حضوری او را ببینم تا آرامش قلبی بیشتری داشته باشم.
همه از مشکلاتشان می گفتند. پای حرف دلشان که می نشستی تازه متوجه می شدی مشکلات همه بهانه است . بهانه ای برای دیدار با رئیس جمهوری که آمده بود« تی مردم ، سی مردم»

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.