تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی بخش خصوصی از امروز

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی بخش خصوصی از امروز
دبیر همایش نخستین مجمع هماهنگی بخش خصوصی با بیان اینکه سومین آزمون استخدامی بخش خصوصی، شرکت‌های صنعتی، تجاری و فناور کشوربه طور رسمی از امروز آغاز می‌شود.
وی ادامه داد: به منظور آنکه خروجی سومین آزمون استخدامی بخش خصوصی بهتر باشد، درصدد بودیم که از ابتدا شرکت‌ها را در فرآیند طراحی شایستگی‌ها و مرحله اینترنتی و حضوری آزمون دخیل کنیم که این موضوع را با برگزاری نخستین مجمع هماهنگی بخش خصوصی آغاز کردیم.
دبیر همایش نخستین مجمع هماهنگی بخش خصوصی با اشاره به اینکه ثبت نام سومین آزمون استخدامی بخش خصوصی از امروز همزمان با برگزاری مجمع شروع شده و داوطلبان می‌توانند برای ثبت‌نام در آزمون به www.inre.ir مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: ۲۰۳ عنوان شغلی تعریف شده و بالای ۱۰ هزار نفر معرفی موفق خواهیم داشت.
قمری افزود: با توجه به شرایط تحریم بار رونق اقتصادی و اشتغال بر روی دوش بخش خصوصی قرار گرفته است. در همین راستا آزمون استخدامی بخش خصوصی را برگزار کردیم که در سال اول ۶۵۰۰ معرفی موفق داشتیم و در سال دوم نیز این رقم به ۸۵۰۰ نفر رسید؛ امسال نیز امیدواریم بتوانیم ۱۰ هزار معرفی موفق افراد در بخش خصوصی را محقق کنیم.
وی با تاکید بر آنکه آزمون توانسته خود را در معرفی افراد کارآمد ثابت کند، ابراز امیدواری کرد: امسال شرکت‌ها و افراد بیشتری در آزمون فوق شرکت کنند.
دبیر همایش مجمع هماهنگی بخش خصوصی در پاسخ به یکی از خبرنگاران و این موضوع که بیشتر افراد راغب به استخدام در بخش دولتی هستند، توضیح داد: مهمترین ماموریت این آزمون نمونه‌سازی و الگوسازی برای افراد است و اینکه افراد بیکار، افراد فعال و موفق در این بخش را الگو قرار دهند.
قمری ادامه داد: استخدام در دستگاه‌های دولتی سال به سال کمتر شده و دولت به دنبال کوچکتر کردن خود و کاهش هزینه‌هاست. این در حالیست که بخش خصوصی محدودیت‌های بخش دولتی را ندارد، در عین حال که دارای محدودیت‌های مخصوص به خود است.
وی گفت: در آزمون دوم بحث شایستگی‌های شغلی مطرح شد و ۷۰۰ عنوان شایستگی‌های مد نظر شرکت‌ها برای استخدام را مشخص کردیم. این در حالیست که در این آزمون مدرک و دانش‌های عمومی ملاک نیست. بلکه دانش‌های تخصصی و مهارت‌های افراد ملاک قرار گرفته است.
دبیر همایش مجمع هماهنگی بخش خصوصی در پاسخ به یکی از خبرنگاران که آیا به دنبال استخدام در بخش خصوصی فرصتی برای اعزام به خارج از کشور نیز وجود خواهد داشت یا نه؟ تصریح کرد: فرصت‌هایی برای علاقه‌مندان به این موضوع وجود دارد؛ اما هدف و ماموریت اصلی ما بهره‌برداری از سرمایه انسانی در داخل کشور است و اینکه از افرادی که در مدرسه و دانشگاه‌های داخل کشور تربیت شده‌اند، به خوبی استفاده شود.
قمری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه بخش خصوصی وظیفه اصلی تولید و رونق تولید و نیز واسطه‌گری و کمک به سایر شرکت‌ها را بر عهده دارد، گفت: شرکت ما در سال ۹۳ ایجاد شد و سعی دارد که این وظایف را به نحو احسن به انجام برساند و زمینه اشتغال برای کسب و کارهای نوپا را فراهم کند.
وی با تاکید بر اینکه سرمایه انسانی از بزرگترین دستاوردهای شرکت‌ها در بخش خصوصی است، تصریح کرد: سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان صرف آموزش نیروی انسانی در بخش‌های مختلف می‌شود. در حالی‌که بخش خصوصی و تربیت نیروی انسانی در این بخش سهم چندانی از رقم فوق ندارد.
دبیر همایش مجمع هماهنگی بخش خصوصی در پایان یادآور شد: تقاضای ما از مجمع هماهنگی بخش خصوصی این است که ۷۰۰ شایستگی مورد نظر بخش خصوصی را ببیند و در توسعه این بخش از آنها بهره ببرد. بسیاری از شرکت‌ها هزینه‌های اضافی را صرف تربیت نیروی انسانی می‌کنند، در حالیکه از طریق آزمون استخدامی بخش خصوصی پلی برای ایجاد ارتباط دانشگاه و صنعت و نیز ارتباط بین شرکت‌ها ایجاد می‌شود و هزینه‌های سربار شرکت‌ها کاهش پیدا می‌کند؛ به نحوی که خروجی آموزش عالی نیز مناسب شرکت‌ها باشد.
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.