تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۲

اختتامیه جشنواره مالک اشتر در گچساران برگزار شد+گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره مالک اشتر در گچساران برگزار شد+گزارش تصویری
آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره مالک اشتر و رده‌های برتر ناحیه مقاومت بسیج گچساران با حضور جمعی از مسئولین برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر بیست، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران در ابتدای این آیین گفت: جشنواره مالک اشتر، زمینه شایسته‌سالاری و رشد فرماندهان، مدیران و رده‌های موفق و برتر بسیج در سطح شهرستان را ایجاد می‌کند.
سرهنگ سید حمزه محقق زاده با اشاره به اهداف این جشنواره گفت: ازجمله اهداف کلی برگزاری این جشنواره ارتقا و پایش وضعیت عملکرد رده‌های مختلف بسیج و هم‌چنین الگوسازی، الگو پروری و اسوه پروری است.
وی جشنواره مالک اشتر را فرصتی برای ارتقای فرهنگ بسیجی و فرهنگ کار جهادی برشمرد و افزود: استفاده بیشتر از فرصت­‌ها، توانمندی­‌ها، ظرفیت­‌ها، ایجاد زمینه بروز ‎­خلاقیت‌ها و نوآوری برای تحولی سازنده و ارج نهادن به تلاش‌های بسیجیان در انجام مأموریت‌ها از دیگر اهداف جشنواره مالک اشتر است.

سرهنگ محقق‌زاده اظهار داشت: این جشنواره همه ساله در نیرو‌های مسلح برگزار و از بر‌گزیدگان نیز تجلیل می‌شود.
وی بیان کرد: سر پنجه اصلی بسیج شما بسیجیان هستید و ما نیز خدمات شما را پاس می‌داریم.
فرمانده سپاه ناحیه گچساران تصریح کرد: در حال حاضر جنگ ما جنگ نرم بوده و این سخت تراز جنگ سخت بوده و باید با هوشیاری و ظرفیت کامل خود در جنگ نرم شرکت کرده و بار دیگر نقشه شوم دشمنان را نقش بر آب کنیم.
محقق‌زاده عنوان کرد: ما باید از تمان ظرفیت‌ها در مقابل دشمنان استفاده کرده و از آن‌ها بهره برد.
وی گفت: به خاطر یک اتفاق در چند روز اخیر شاهد هجمه‌های بسیاری از داخل و خارج علیه زحمتکشان در کشور هستیم، اگر خطایی رخ داده باید پیگیری شده و با آن فرد خاطی برخورد شود.
فرمانده سپاه ناحیه گچساران خاطرنشان کرد: ولی این فضا که دشمنان ایجاد کردند یک فضای مسوم بوده و به دنبال ضربه زدن به ایران اسلامی هستند و نقشه‌های آن‌ها همیشه خنثی شده است.
محقق‌زاده بیان کرد: در جسنواره مالک اشتر ۶۰ نفر از بسیجیان و پرسنل ناحیه سپاه گچساران انتخاب و از آن‌ها تجلیل می‌شود‌.
سردار حمید خرمدل فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین اظهار داشت: هر چیزی در کشور رخ دهد چرا باید با ما اینگونه برخورد شود، امروز که بیش از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی گذشته دشمنان هر روز یک برنامه و نقشه برای انقلاب دارند.

وی گفت: تا قبل از انقلاب اسلامی شاهان، نظامیان و وکلای ما دربست در اختیار دستگاه استکبار بودند و از سال ۵۷ تاکنون وضعیت ما متفاوت شد و ایران اسلامی استقلال پیدا کرد، کل استکبار انگلیس و آمریکا و اسرائیل نمی‌خواهند ما استقلال داشته باشیم.
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: شعار ما از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون نه شرقی و نه غربی بوده و هنوز نیز این شعار ادامه دارد، این برای ابد نیز ادامه خواهد داشت و این شعار بسیار با مفهوم است.
خرمدل عنوان کرد: وقتی ما از بلوک شرق نام می‌بریم معنا دارد زیرا کمونیست‌ها اصلاً دین و خدا را قبول ندارند، در بلوک غرب دین را قبول داشته ولی در اداره جامعه آن را قبول نداشتند، انقلاب اسلامی آمد و گفت نه غرب و شرق را قبول ندارد زیرا باید دین و خدا وجود داشته و در اداره کشور نیز آن را به کار برد.
وی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی خار چشم آمریکا شده و او را در منطقه عقب میراند، با کمی دقت در تاریخ وضعیت سوریه، لبنان، فلسطین و قبل از انقلاب و بعد از انقلاب را ببینید، قدرت و استقلال را در جمهوری اسلامی خواهید دید.
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کدام کشور را سراغ دارید که بیش از ۴۰ سال همه جوره محاصره شده و در این چهل سال مقابل آمریکا‌ایستادگی کرده است.
خرمدل بیان کرد: مردم اروپا از دولت آمریکا متنفر هستند زیرا از جنگ جهانی دوم تا کنون آن‌ها را تحقیر می‌کند، کره جنوبی و آلمان ارتش مستقل ندارند و تفنگداران آن‌ها آمریکایی است.
وی اضافه کرد: آمریکا نیز خودش تحت سیطره لابی صهیونیست است و تنها کشور که مستقل حرف می‌زند، برای خودش عمل می‌کند و تنها صدایی که طرفدار حقوق بشر بوده جمهوری اسلامی ایران است.
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: جنایت‌های بسیاری را مستکبران علیه مردم و زنان مستضعف و آزاده اعمال می‌کنند ولی کسی صدایش در نیامده، آن وقت این‌ها دلسوز زنان ایرانی شدند، در حالی که در کشور‌های خودشان جنایت‌های وحشتناکی رخ می‌دهد.

خرمدل اظهار کرد: امروزه جمهوری اسلامی ایران چه دشمنان بخواهند چه نخواهند به عنوان یک الگو در جهان و خاورمیانه معرفی می‌شود، اگر ما از تمام پیشرفت‌های داشته صحبت می‌کنیم همه آن‌ها مال خود ما بوده و از کسی نبوده است.
وی گفت: آمریکا با زور و قدرت خود به هر کشوری بخواهد حمله می‌کند اما در حال حاضر جرات نداشته در ۴۰ سال اخیر به ایران نزدیک شود، از هر فرصتی برای تحقیر و تخریب جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند، دشمنان به این نتبجه رسیدند که توپ و تانک نمی‌توانند ایران اسلامی را تخریب کنند، پس با جنگ نرم و فشار بر روی ذهن مردم جنگ خود را آغاز کرده است.
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: در راهپیمایی روز اربعین مردم ما با هم و یکصدا شرکت کردند، اینگونه حرکت‌ها بسیار مؤثر است، اگر در گروه یا جایی علیه نظام حرفی‌زده می‌شود با ادب و متانت جواب دهید.
خرمدل افزود: ما بر روی نگاه مردمانه، متانت، نگاه حکیمانه حضرت آقا خوب دقت نکردیم، در دنیا رهبری اینگونه مردمی وجود ندارد.
وی اعلام کرد: اتفاقی رخ داده و فردی فوت کرده و قانون نیز باید پیگیری کرده و اگر خاطی وجود دارد برخورد شود، در حال حاضر به زنان و کودکان در آمریکا ظلم و جنایت می‌‍شود و کسی صدایش در نمی‌آید.
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ما برای خون دادن هستیم ولی اینک جنگ متفاوت است و اگر می‌خواهیم برای ولایت جهاد کنیم جهاد در دست ما بوده زیرا امروزه فضای مجازی بستر جنگ نرم است.

خرمدل گفت: نباید به عنوان یک بسیجی و انقلابی اسیر این فضا‌سازی‌های مجازی شویم، ما باید با اعتقاد و صلابت حرکت کنیم، در حال حاضر فضای جنگ ما فضای جنگ نرم است، در حال حاضر تمدن غرب در حال فروپاشی و قطعاً خطرناک‌تر از گذشته شده است.
وی اظهار کرد: طرحی از سال گذشته به عنوان طرح سند توسعه بسیج ابلاغ شده که با دقت باید اجرا شود، اتفاقات بزرگ و خوبی انجام گرفته است، در کهگیلویه و بویداحمد تولیدات ما بسیار خوب بوده اما بسته‌بندی ما خوب نیست، ما زیر مدت زمان که وعده داده بودیم در سی‌سخت کار ساخت و ساز را تمام کردیم ولی آن را نتوانستیم به خوبی اطلاع‌رسانی کنیم.
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: تمام گزارشات شما پله، پله طی خواهد شد تا به دست حضرت آقا برسد این یک فرآیند است که در مجموعه از زحمات شما تقدیر می‌شود.

امام‌ جمعه دوگنبدان در این آیین با اشاره به ویژگی‌های مالک اشتر هم گفت: مالک اشتر الگویی ارزشمند برای نسل جوان است که باید شناخته شود. مالک اشتر از فرماندهان بزرگ سپاه امیرالمؤمنین علیه‌السلام بودند.
وی افزود: ولایتمداری از خصوصیات برجسته مالک اشتر به شمار می‌رفت مالک اشتر فقط یک رزم‌آور نبود و بلکه یک مدیر و مدبر هم بودند. مالک اشتر در میدان نبرد برای دشمنان رعب‌آور بوده و دوستان و لشکر اسلام را دلگرم می‌کردند، بنابراین بسیجیان عزیز همچنان باید این سرباز بزرگ اسلام را برای خودشان الگو قرار دهند.
فرماندار گچساران نیز افزود افزود: بسیج یک تشکل مردمی بی‌نظیراست که خالصانه برای خدمت‌گزاری به مردم در همه عرصه‌ها آماده است.
دیهیمی خوب ادامه داد حقیقتاً بسیج یک نیروی خودجوشِ مردمی است که بر اساس آگاهی و اطمینان به ارزش‌های اصیل اسلام و انقلاب، هرکجا احساس کند حضورش نیاز است، حضور پیدا می‌کند.
پنجمین دوره جشنواره مالک اشتر ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گچساران باهدف معرفی نفرات و رده‌های برتر (فرماندهان، مدیران بسیجی، گروه‌های جهادی و…) به‌منظور رشد و ارتقای سطح کیفی عملکرد این ناحیه مقاومت با تجلیل از ۴۳ بسیجی برتر به پایان رسید.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.