تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۵

تجلیل استاندار کهگیلویه و بویراحمد از خبرنگاران بمناسبت روز خبرنگار

رضایتمندی رهبر معظم انقلاب از سفر دوم رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد/ راه آهن استان در دستور کار/ نقش خبرنگاران بی‌بدیل است

رضایتمندی رهبر معظم انقلاب از سفر دوم رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد/ راه آهن استان در دستور کار/ نقش خبرنگاران بی‌بدیل است
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما هم خوشحالیم و به خودمان می بالیم که در استان موجب لبخند رضایت رهبر انقلاب شده ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر بیست، استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: طبق اعلام معاون اول رئیس جمهور، یک روز پس از سفر، رئیس جمهور به محضر رهبر معظم انقلاب رسیدند و در خصوص سفر به آفریقا و سفر به کهگیلویه و بویراحمد ابراز رضایت و خشنودی کردند و ایشان از این مساله رضایت داشتند.
سید علی احمدزاده اظهار کرد: رییس جمهور در گزارش خود از هر ۲ سفر و نحوه برگزاری آن ابراز رضایت و خشنودی داشتند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: ما هم خوشحالیم و به خودمان می بالیم که در استان موجب لبخند رضایت رهبر انقلاب شده ایم.

**راه آهن کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار دولت قرار گرفت

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مطالبه مهم مردم استان در خصوص راه آهن، گفت: راه آهن این استان در دستور کار دولت قرار گرفت.

وی اظهار کرد: پیش از سفر دور دوم رئیس جمهور موضوع راه آهن اقلید به یاسوج به عنوان یکی از دغدغه های اصلی مردم استان مطرح و در سفر به طور جد پیگیر شد.

وی افزود: این طرح با محوریت سرمایه گذاری خارجی، سریعا در دستور کار دولت قرار گرفت.

وی ابراز کرد: هم اکنون با سرمایه گذارانی از کشور چین وارد مذاکره شده ایم و آنان برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند.

احمدزاده افزود: کهگیلویه و بویراحمد فاقد خطوط ارتباطی ریلی است هر چند که پروژه نیمه تمامی از اقلید به یاسوج آغاز شده که هنوز در ابتدای کار است.

وی عنوان کرد: یک ایده جدیدی طرح ریزی شده است که راه آهن استان از گچساران به شرق خوزستان وصل شود و از هندیجان عبور کند و به بندر امام برسد و از طرف غرب بوشهر هم به شهرستان های دیلم و گناوه و سپس به بوشهر وصل شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با عملیاتی شدن این ایده این استان و ۲ استان دیگر بوشهر و خوزستان از ثمرات خط آهن بهره مند خواهند شد و یکی از سریع ترین مسیرهای راه آهن کشور است و راه به مرکز کشور بسیار نزدیک می شود.

وی بیان کرد: در دولت نگرش مثبتی ایجاد شده است که استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یک منطقه میانی در کشور با اجرای راه آهن از بن بست خارج شود.

راه‌آهن اقلید – یاسوج بطول ۱۷۶ کیلومتر از جمله مهم‌ترین طرح‌های این استان در حوزه حمل و نقل است که در صورت بهره‌برداری از آن روند توسعه استان شتاب می‌گیرد.

** نقش خبرنگاران بی‌بدیل است
احمدزاده با بیان اینکه نقش خبرنگاران بی‌بدیل است و هم می‌تواند مثبت باشد و هم می تواند در خدمت ظلم و استبداد باشد، گفت: روشنگری بخشی از رسانه‌ها است خدا را شکر می‌کنیم که به برکت نظام توحیدی اصحاب رسانه در مسیر بیان حقایق و تعالی هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار شهید صارمی، شهید آوینی، شهید حسن باقری، شهید خزائی، و شهید هادی باغبانی یاد تنها شهید خبرنگار شهید عبدیان از صدا و سیمای استان را گرامی داشت و گفت: خبرنگارانی هم بودند که به این ملت و کشور خیانت کردند مانند جیسون رضائیان و نازنین زاغری.

وی با بیان اینکه روز خبرنگار روز فوق العاده مهمی است و تلاش کردیم با همه اصحاب رسانه همراهی و همکاری داشته باشیم، افزود: خیلی کارها در استان داریم که باید انجام بدهیم، اعتبارات همه پاسخ‌گوی نیاز ما نیست.

**۵۲ درصد اعتبارات سفر اول اختصاص داده شده است

استاندار کهگیلویه وبویراحمد در پاسخ به این سوال که برخی از وعده‌هایی که در سفر به مناطق دادیم عملیاتی نشد، گفت: ۴۸ درصد اعتبارات سفر اول هنوز اختصاص داده نشده است به همین دلیل نتوانستیم کارهایی که قول دادیم را به سرانجام برسانیم، اعتبارات سفر دور اول سه ساله است و اگر اختصاص داده شود به وعده‌ها عمل می‌کنیم.

**۱۳ هزار میلیارد تومان به استان اختصاص داده شده استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در سفر دوم ۱۳ هزار میلیارد تومان به استان اختصاص داده شده، گفت: با اختصاص اعتبارات سفر استان در حوزه راه روستایی، آب شرب و بخش کشاورزی، حوزه بهداشت و درمان از محرومیت خارج می‌شویم.

** احداث داروخانه بیماران خاص در هلال احمر استان مصوب شد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برای بیماران خاص داروخانه نداشتیم و بیماران به شیراز و اصفهان می‌رفتند که در این سفر مصوب شد داروخانه بیماران خاص در هلال احمر استان ایجاد شود تا بیماران با مشکلی مواجه شوند.

** ۱۰ هزار میلیاردتومان برای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اختصاص یافت
احمدزاده با بیان اینکه ۱۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان در نظر گرفته شد، گفت: همه این موارد را بانک‌ها پذیرفتند.

** پتروپالایشگاه گچساران جزء مصوبات است
وی در خصوص عدم کلنگ‌زنی پتروپالایشگاه گچساران گفت: پتروپالایشگاه گچساران جزء مصوبات است و به زودی عملیات انجام می‌شود فقط یک مشکل محیط زیستی است که در حال رفع مشکلات هستیم که کار در مرحله پایانی است.

احمدزاده عنوان کرد: پتروشیمی اوره و آمونیاک چرام قرار بود کلنگ‌زنی شد اما اعلام شدند که پتروشیمی اوره و امونیاک زیاد است و روی دست دولت مانده است و باید بازنگری شود که در یک زمان کوتاه انجام می‌شود‌.

مشکلات سد خرسان گفت: طی نامه ای به معاون رییس جمهور ایرادات این سد را اعلام کردم اما می‌طلبد رسانه‌ها هم در این خصوص پای کار باشند و مطالبه‌گر شوند.

احمدزاده در خصوص انتقادات مردم از شورای شهر و درخواست برای انحلال شورا گفت: در قانون برای من اختباری که شهردار و شورای را عزل کنم وجود ندارد شهرداری که انتخاب می شود باید یکسری شرایط داشته باشد اینکه که شورای شهر منحل شود دست من به عنوان استاندار نیست تابع قانون است و مرحله به مرحله تخلفات شورا جمع و بعد می‌گویند که باید منحل شود.

**یاسوج شهردار جهادی می‌خواهد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یاسوج شهردار جهادی می‌خواهد با چنین وضعیتی یاسوج می‌سوزد.

وی عنوان کرد: تخلفات شورای شهر جمع‌آوری شده است ما امیدواریم وضعیت شوراها خوب عمل کنند اگر راهی جزء انحلال بود باید طبق قانون عمل شود، امیدواریم وضعیت شورای شهر یاسوج بهتر شود و هر چه سریعتر یک شهردار جهادی انتخاب شود دلمان برای یاسوج می‌سوزد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: انتخابات کار فوق العاده مهمی است که در پیش داریم اما همه تلاش این است که حضور مردم گسترده باشد، ضمن اینکه امکان ندارد سیستماتیک در انتخابات تقلب شود صیانت از آرای مردم اولویت اول است.

** تغییر مدیریتی هم وجود دارد
احمدزاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در سفر رئیس جمهور مدیری عزل نشد، گفت: عده‌ای از مدیران هستند که حتما باید تغییر کنند که به زودی انجام می‌شود و تغییرات در روند درون استانی حتمی است.

** انتخابات در سلامت کامل برگزار می شود
استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه انتخابات بزرگترین رویداد سیاسی سال ۱۴۰۲ است خاطرنشان کرد: قول می‌دهم چیزی سلامت انتخابات را تهدید نکند و در سلامت کامل برگزار شود و اگر مدیری بخواهد سلامت انتخابات را زیر سوال ببرد عزل می‌کنیم.

* پیگیر جایگزین بالگرد سقوط کرده هستیم
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص سقوط بالگرد اورژانس در سفر رئیس جمهور گفت: همان روز به رئیس جمهور اعلام کردم که هلی کوپتر اورژانس سقوط کرده و خوشبختانه تلفاتی نداشتیم اما تنها بالگرد استان بود، ضمن اینکه برای تامین بالگرد جدید با مشکلات مواجه هستیم اما پیگیر هستیم که اورژانس کشور بالگرد جایگزین به ما بدهد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.